L-System

 • Domů
 • IT Outsourcing
 • Kamerové systémy
 • Domácí sítě
 • Tvorba webů
 • Kontakty
 • Helpdesk
 • Ukázka rozmístění kamerových systémů na rodinném domě

  Kamera X

  Nějaký popisek o této kameře. Může být trochu delší, ale zas ne moc.

  Kamera X

  Nějaký popisek o této kameře. Může být trochu delší, ale zas ne moc.

  Kamera X

  Nějaký popisek o této kameře. Může být trochu delší, ale zas ne moc.

  Kamera X

  Nějaký popisek o této kameře. Může být trochu delší, ale zas ne moc.

  Kamera X

  Nějaký popisek o této kameře. Může být trochu delší, ale zas ne moc.

  Gservis

  Proč kamerový systém

  V dnešní době je bezpečnost a ochrana majetku velice důležitá. Kamerové zabezpečovací systémy jsou jednoduchým nástrojem, kterým můžete svůj majetek ochránit a sledovat.

  Nahrávka z kamerového systému pak může velmi výrazně pomoci policii dopadnout pachatele trestné činnosti, nebo odhalit a usvědčit nepoctivé zaměstnance.

  Velká výhoda kamerového systému je, že se stará "sám o sebe". Při obvyklé činnosti není zapotřebí žádná obsluha a tím nevznikají žádné dodatečné náklady. Kamery můžete snadno sledovat přes počítačovou síť a vzdáleně přes internet na chytrém telefonu, počítači nebo tabletu.

  Přístup do systému je chráněn heslem proti neoprávněnému použití a to jak přes internet tak lokálně. Kamerové systémy mohou při detekci pohybu v nastavené detekční zóně spustit alarm (poslat e-mail, sms, sirénu atd).

  Nejdůležitější částí systému jsou kamery. Dnes se instalují výhradně barevné kamery v různých provedeních, například vodotěsné, s dálkovým ovládáním a zoomem nebo kamery s integrovaným nočním viděním (infra přísvit). Noční vidění je velmi účinné například v hernách a barech, kde je výšinou šero, přesto je obraz velmi kvalitní.

  V dnešní době digitálních technologií nejčastěji doporučujeme IP kamerové systémy. Tyto digitální kamery (IP kamery) poskytují kvalitní obraz s rozlišením až 12 Mpix a velkou výhodou je snadná údržba a další rozšiřitelnost celého systému. Moderní IP kamerové systémy přenáší obraz digitálně prostřednictvím počítačové sítě a to jak po kabelu, tak bezdrátově pomocí WiFi.

  Druhou často používanou technologií jsou AHD kamerové systémy, které nahrazují zastaralou analogovou technologii. Výhoda je možnost využít koaxiální kabeláže a levně provést rekonstrukci starého kamerového systému.

  Ke všem kamerovým systémům lze také připojit mikrofon pro nahrávání všech zvuků v monitorované místnosti. Mikrofony mohou být jak součástí kamer, tak skryté zařízení.

  Přestože každé naše řešení je individuální, vždy dosáhneme velmi dobrého poměru cena/výkon. Máme zkušenosti s malými instalacemi až po rozsáhlé kamerové systémy ve velkých prostorech a proto Vám doporučíme ideální komponenty celého systému.

  Porovnání kamerových systémů

  Pro jednodušší výběr vhodného kamerového systému jsme pro Vás připravili porovnání jednotlivých technologií a jejich výhod.

  AHD kamerový systém IP kamerový systém
  Počet kamer max 32 v jednom nahrávacím zařízení až desítky tisíc ve velkých instalacích
  Typ kabeláže UTP, koaxiální UTP
  Bezdrátový přenos ne ano, možnost využít WiFi
  Maximální rozlišení 2 Mpix, 1920x1080 pixelů 12 Mpix, 4000x3000 pixelů
  Typ instalace Každá kamera vyžaduje vlastní kabel Možnost využít stávající počítačovou síť, případně bezdrátové připojení WiFi.
  Vhodné využití Může nahradit starý analogový systém, pro menší prostory Ideální pro všechny typy prostor, výhodou je možnost využití kamer s různým rozlišením pro různá místa
  Budoucnost technologie Pravděpodobně bude nahrazeno IP technologií z důvodu omezeného rozlišení Technologie budoucnosti z důvodu prakticky neomezeného rozlišení obrazu

  IP kamerové systémy

  Moderní bezpečnostní kamerové systémy dneška jsou založené na digitální technologii. Obraz je zpracován přímo v kameře a v digitální formě přenášen k uživateli nebo na záznamové zařízení. Nejlepší bezpečnostní IP kamery mají rozlišení až 12 Mpix, což je podstatně více než jiné technologie bezpečnostních kamer.

  Při návrhu kamerových systémů založených na IP technologii je nutno dbát na dostatečnou propustnost počítačové sítě. Pro rozsáhlé systémy se stovkami kamer je nutné počítačovou síť pro IP kamery dimenzovat na rychlost 1GB/s. Tím se zaručí dostatečná rychlost také s ohledem pro případné rozšíření kamerového systému.

  IP kamery můžeme připojit bezdrátově pomocí WiFi. Bezdrátové připojení využíváme pro připojení kamer, kde je obtížné instalovat kabeláž nebo pro překonání prostoru mezi budovami a podobně.

  Máme zkušenosti s montáží jak malých IP kamerových systémů, tak rozsáhlých instalací, rádi Vám doporučíme vhodné kamery pro kvalitní a spolehlivý IP kamerový systém.

  Vlastnosti IP kamer

  Typy IP kamer

  IP kamery se rozdělují především podle rozlišení. Dnes je pro IP kamery standard rozlišení alespoň 2 Mpix, tedy Full HD. Tyto IP kamery mají daleko větší rozlišení než staré analogové kamery a jedna IP kamera nahradí několik analogových kamer. Výhodou je snadná instalace v místech, kde je již k dispozici počítačová síť.

  IP kamerami můžeme doplnit existující analogový kamerový systém a vytvořit tak hybridní systém.

  Porovnání kamer

  Rozdíly mezi IP kamerovým systémem, AHD kamerovým systémem i HD-SDI kamerovým systémem jsou velké. Pro snadnou orientaci jsme pro Vás připravili porovnání jednotlivých kamerových systémů.

  Při každém návrhu kamerového systému vždy doporučujeme vhodný typ kamer pro konkrétní využití tak, abyste neplatili zbytečně za něco, co nepotřebujete.

  AHD kamerové systémy

  AHD kamery vznikly jako náhrada za staré analogové kamerové systémy. Maximální rozlišení AHD kamer je 2 Mpix, tedy 1920x1080 pixelů. Obraz je přenášen v analogové podobě od kamery až do záznamového zařízení, které musí být dostatečně výkonné pro rychlé zpracování obrazu. Veškerá videoanalýza se provádí přímo v záznamovém zařízení, včetně detekce pohybu a podobně.

  Výhoda je v tom, že AHD kamery se připojují přes koaxiální kabel. Pokud potřebujete obnovit stávající analogový systém, stačí vyměnit kamery a záznamové zařízení. Kabeláž zůstane stejná, což velmi sníží náklady. Záznamové zařízení pro AHD kamery je hybridní, to znamená že připojíme do jednoho systému jak staré analogové kamery, tak nové AHD nebo IP kamery.

  Máme zkušenosti s montáží jak malých AHD kamerových systémů, tak rozsáhlých instalací. Pomůžeme Vám s rekonstrukcí a nahrazením starých kamer novými s daleko lepším obrazem.

  Vlastnosti AHD kamer

  Typy AHD kamer

  AHD kamery vycházejí ze staré analogové technologie, proto je k dispozici mnoho různých variant kamer. Od standardních kamer ve válečkovém provedení, přes anti vandal až po skryté kamery vhodné pro montáž do výtahů a podobně.

  AHD kabelové trasy

  Délka kabeláže je opravdu velká. Při využití UTP kabelu je možné instalovat AHD kamery i na vzdálenost 500m. Aktivní převodníky obrazu určené pro UTP kabely dokážou trasu protáhnout i na několik kilometrů. Samozřejmě je možné využít také koaxiální kabel, což je opět výhoda při zlepšování stávajících kamerových bezpečnostních systémů.

  AHD kamerové systémy a budoucnost

  Technologie kamerových systémů AHD je poměrně nová. Protože jde vlastně o nástupce starých analogových kamer, dá se předpokládat, že se bude vyrábět ještě dlouho.

  Z technických důvodů je nejvyšší možné rozlišení kamer 2 Mpix, tedy Full HD. Pro detailnější kontrolu Vám doporučujeme IP kamerové systémy, které sledují prostor a poskytují obraz v rozlišení i 12 Mpix.

  Porovnání kamer

  Rozdíly mezi IP kamerovým systémem, AHD kamerovým systémem i HD-SDI kamerovým systémem jsou velké. Pro snadnou orientaci jsme pro Vás připravili porovnání jednotlivých kamerových systémů.

  Při každém návrhu kamerového systému vždy doporučujeme vhodný typ kamer pro konkrétní využití tak, abyste neplatili zbytečně za něco, co nepotřebujete.

  Copyright 2016 - 2024 L-System